Merino na upały i chłody

Merino na upały i chłody

Zapraszamy na chyba pierwsze w Polsce praktyczne warsztaty poświęcone fenomenowi wełny merino. Dlaczego ta wełna zawojowała świat outdooru? Jak to działa? Jakie ma zalety a jakie wady? Czy warto zapłacić dużo więcej , po to aby mieć odzież merino? Co jest prawdą a co mitem? Czy wełna merino nadaje się tylko na zimę czy również na lato? Jak ją konserwować, a jak regenerować? Tego i wiele więcej dowiecie się na kolejnych już warsztatach Rafała Króla z expeditions.pl w Sklepie Podróżnika. Start w piątek 10 maja o godz 19.00 przy ul. Kaliskiej 8/10. Wstęp…Czytaj dalej …
Lawiny – zrozumieć i przetrwać

Lawiny – zrozumieć i przetrwać

Rok temu nasze warsztaty lawinowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dlatego wspólnie z lawiny.com i Sebastian Fijak zapraszamy we wtorek 19 lutego do Sklepu Podróżnika na ich drugą edycję. Będzie to swego rodzaju elementarz lawinowy, czyli krótko o tym jak powstają, jak ich unikać i jak się z nich ratować. "Lawiny są trudne do przewidzenia. Na początku musisz się dowiedzieć, co to w ogóle jest lawina. Potem w pocie czoła trzeba przyswoić informacje, które są potrzebne, by ocenić, czy dany stok jest stabilny. Jednak nawet osoby zawodowo zajmujące się tematem lawin przyznają, że choć są momenty, w których…Czytaj dalej …
Zimno zimno

Zimno zimno

Przygotuj się na zimę! Przyjdź na warsztaty, które poprowadzi ekspert outdoorowy i podróżnik - Rafał Król.

18 października o godzinie 19:00 w Sklepie Podróżnika w Warszawie
Nepal

Nepal

Wspaniałe trasy do Sanktuarium Annapurny, Świętych Jezior Śiwy, doliny Langtangu oraz w Masywie Mount Everestu to niejedyne atrakcje. Przepiękne stare królewskie miasta Patan, Bhaktapur i Katmandu zauroczą każdego, kto je zobaczy. Zakupy na miejscowym bazarze, smaki i zapachy nepalskich potraw, piękno zabytków, wspaniała przyroda, życzliwi ludzie - to wszystko uchwyciła na zdjęciach oraz w książce "Nepal, moje wędrówki".

Zapraszamy na slajdowisko, które poprowadzi Elżbieta Wichrowska-Janikowska.

11 października o godzinie 19:15 w Sklepie Podróżnika w Warszawie
Dzień minimalizmu w podróży z Rafałem Królem

Dzień minimalizmu w podróży z Rafałem Królem

Jak odchudzić wagę bagażu i sprzętu?
Co zrobić, żeby ciężki plecak nie psuł nam frajdy z wyjazdu?
Jak zmienić swoje myślenie o pakowaniu i doborze potrzebnych rzeczy?

Jeśli poszukujecie odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi zaprawiony na przeróżnych szlakach Rafał Król.
Zapraszamy na warsztaty i Sztukę minimalizmu w podróży po polsku!

8 czerwca w Sklepie Podróżnika w Warszawie
Kajakiem po archipelagu Palau

Kajakiem po archipelagu Palau

Już 23 maja poznamy człowieka, który z własnej woli został Robinsonem Crusoe i przeżył 14 dni na bezludnych wyspach Pacyfiku.

23 maja w Sklepie Podróżnika w Warszawie